KONST / Litografier / Färglitografier 14628209
nr 1462 8209
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografier, 4 st, Kompositioner, 3 st. Upplaga om 90 exemplar, 1 st. 270-upplaga. Signerade. Bladets mått. 45x64, oramade lösa blad
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
måndag 25 april 2022
kl 18:19:03
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko